28. Finał WOŚP w Żninie!

Podczas tegorocznego  28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sztab przy Żnińskim Domu Kultury zebrał 55 211,77 zł

W tym roku graliśmy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Na ulicach Żnina kwestowało 40 wolontariuszy. Na Placu Wolności o godz. 12.00 odbył się Bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą”, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Dołączyli do nas uczestnicy II-ego Żnińskiego Biegu Powstańczego, który od godz. 11.00 trwał w okolicach parku nad Małym Jeziorem Żnińskim oraz Żniński Klub Biegacza. Wszystkim biegaczom podziękowaliśmy upominkami i  medalami. Po biegu na czekał ciepły posiłek. Zaprosiliśmy również do zdobienia  wielkoorkiestrowych żagli, które były symbolem tegorocznego Finału, a wszystkie dzieła ozdobiły potem salę widowiskową ŻDK. Pod kierunkiem żnińskich harcerzy i wolontariuszek ze żnińskiej Młodzieżowej Grupy SIM PCK można było nauczyć się również udzielania pierwszej pomocy. Za opiekę medyczną nad biegiem dziękujemy Monice Szymczyk i Jakubowi Bogdańskiemu.

Zabawę w Żnińskim Domu Kultury rozpoczęliśmy występem dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Żninie. Następnie zaprezentowały się sekcje muzyczno-taneczna i taneczna Żnińskiego Domu Kultury i zaśpiewały solistki Studia Piosenki ŻDK. Koncert zagrała również Żnińska Orkiestra Dęta. Ogromne podziękowania należą się wszystkim aktywnym uczestnikom licytacji. Na koniec energetyczny koncert zagrał zespół Mokka Band.

O 20.00 na rynku odbyło się tradycyjne „światełko do nieba”. W tym roku podjęliśmy próbę stworzenia wielkiego świetlnego serca w centrum miasta. Liczni mieszkańcy przynieśli ze sobą na rynek świecące przedmioty: telefony, latarki, lampiony, rozdawaliśmy też zimne ognie i posłaliśmy pozytywną energię w stronę Dobrych Aniołów od mieszkańców Żnina.

Dziękujemy strażakom ze Żnińskiego OSP za pomoc w tej akcji. Podziękowania kierujemy też w stronę żnińskiej Policji, za dbanie o bezpieczeństwo podczas Finału.

Licytowaliśmy m.in. Gadżety WOŚP i przedmioty przekazane przez instytucje, firmy i mieszkańców Żnina, m.in. Komesa Grodu Piasta Pana Mirosława Walczaka, Radio Żnin fm, Firmę KARBUS, Pizzerię Starówkę, Koło Terenowe Polskiego Związku Filatelistów ze Żnina, Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie, Salon Urody Pani Joanny Koziełek, Natalię Gąsiorowską, Księgarnię Pałucką ze Żnina, Dyrektora Cukrowni Żnin Pana Damiana Czajkowskiego, Pana Pawła Wilgórskiego, Powiat Żniński, SKOK Stefczyka ze Żnina, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Żninie, Pana Jana Dębosza, Miejski Ośrodek Sportu w Żninie, Salę Zabaw Bajlandia ze Żnina, Herbarium Hotel&SPA, Jarka Strzałkę, Frigo Logistics ze Żnina, Centrum Języków Obcych English Team ze Żnina,  Goclandię Dom i Ogród, Pana Szymona Goca, Firmę Inter Vax ze Żnina Pana Wacława Górnego, Salon Stylizacja Paznokci Kamila Jurek, Gabinet Stomatologiczny lek. Dent. Joanna Jarmuż – Marek, Pana Zbigniewa Dolskiego, Creative Art. Ilona Gawrońska, Zakład Mięsny Kwiecińscy oraz Burmistrza Żnina za co serdecznie im dziękujemy! Podczas aukcji zebraliśmy 6 652,00 zł.

Do zbiórki przyłączyło się również Przedszkole Miejskie nr 2 w Żninie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Żninie, Szkoła Podstawowa w Słębowie.

Dziękujemy też sponsorom,  którzy ufundowali poczęstunek dla wolontariuszy:

- Pepsi-Cola General Bottlers Poland Sp. z.o.o.

- Spółdzielnia Rolniczo-Handlowa "Rolnik" w Żninie

- Zakład Masarski Tadeusz Jasiński