"Przygody Krecika"

Żniński Dom Kultur zaprasza na spektakl dla dzieci „Przygody Krecika” w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art.

Przedstawienie teatralne skierowane do najmłodszych milusińskich.
Każdy z nas marzy czasem, aby mieszkać gdzie indziej. Zamienić miejski zgiełk na spokój przedmieścia, albo przeprowadzić się z małego mieszkania do przestronnego domu.
Tytułowy bohater mały Krecik pewnego dnia postanowił wyprowadzić się z kopca i znaleźć bardziej przytulne mieszkanie, duże i jasne. Nasz przyjaciel poznaje różne zwierzątka, które opowiadają mu o swoich domach. Zobaczcie sami, który – ul, dziupla, norka, a może gniazdko na samym szczycie drzewa – spodoba się Krecikowi.
Morał zawsze taki sam: nie ma jak w domu!

Spektakl odbędzie się w środę 16 stycznia 2019 r. o godz. 12.30 w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury. Wstęp wolny.

13. Bieg "Policz się z cukrzycą"

Tradycyjnie podczas 27. Finału WOŚP w Żninie pobiegniemy, aby "policzyć się z cukrzycą". Zapraszamy od godz. 11.30. Bieg rozpoczniemy o 12.00. Każdy z uczestników otrzyma numer startowy i pomarańczowe niespodzianki ! Biegamy 10 okrążeń wokół rynku. Na koniec zaprosimy wszystkich na ciepły żurek, a na rozluźnienie proponujemy wspólną zabawę przy ZUMBIE z Krzysztofem Najrzałem, który na codzień prowadzi zajęcia w Miejskim Ośrodkiem Sportu w Żninie. www.facebook.com/KrisCrossZumba

Koncert kolęd w wykonaniu Żnińskiego Chóru Kameralnego

30 grudnia Żniński Chór Kameralny pod dyrekcją Krzysztofa Fryski wystąpi w żnińskiej farze z repertuarem kolędowym i świątecznym. Będzie to także koncert jubileuszowy w 5. rocznicę powstania zespołu. Razem z chórem wystąpi organista z Torunia, wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, pan Jarosław Ciechacki oraz Izabela Fryska- sopran, Ada Ber- Nowak- mezzosopran oraz Paweł Suski- trąbka.

Koncert kolęd w wykonaniu Żnińskiego Chóru Kameralnego odbędzie się 30 grudnia 2018 r. ok. godz. 16.30 (po mszy świętej o godz. 15.30) w Kościele pw. Św. Floriana w Żninie.