ul. Pocztowa 15,
88-400 Żnin

Aktualności

REZERWAT akustycznie!

 

Rezerwat to legendarna grupa rockowa założona w 1982 roku, wkrótce po wybuchu stanu wojennego, w Łodzi. Jeden z najpopularniejszych zespołów lat 80. oraz 90. – do dziś uważany za kultowy. Czołową postacią grupy jest jej założyciel i autor większości materiału, Andrzej Adamiak – kompozytor, autor tekstów, producent, wokalista i gitarzysta basowy. Już  rok od momentu powstania, utwory grupy nie przestawały schodzić z czołówek list przebojów, zaś Rezerwat rozpoczął regularne koncertowanie u boku największych wówczas zespołów oraz na deskach najważniejszych festiwali. Jeszcze w 1983 roku ukazał się pierwszy i po dziś dzień uważany za kultowy album grupy zatytułowany „Rezerwat”. Krytycy muzykę grupy określali, jako „rock zbrudzony nową falą”.

W 1985 roku Rezerwat po krótkiej przerwie wraca ze znanym do dziś hitem „Zaopiekuj się mną”. Rok później, w 1986, wydaje doskonale przyjętą płytę „Serce”, na której oprócz wspomnianego, znajduje się inny słynny przebój Rezerwatu – „Parasolki”. Zespół od tamtej pory intensywnie koncertuje i tworzy, nie zważając na kolejne fale muzycznych trendów oraz zmiany, jakie przyniosły rynkowi muzycznemu w Polsce lata 90. W efekcie traci zainteresowanie mediów, ale nie fanów. I to właśnie w hołdzie tysiącom fanów, którzy przez wszystkie kolejne lata byli z zespołem, ten decyduje się z okazji swojego 30-lecia wydać nową płytę.

W roku 2016 nakładem Polskiego Radia ukazał się doskonale przyjęty krążek „Dotykaj”, trzecia oficjalna płyta zespołu oraz pierwsza wydana niemal 30 lat od ostatniej. Rezerwat sprzedał  ponad 1,5 mln płyt a co najmniej drugie tyle wydano w formie różnych składanek.

Obecny skład zespołu:

Andrzej Adamiak – wokal, bas

Adam Kasza-Dulęba - gitara  akustyczna

Piotr Dudek - perkusja   

Piotr Kolanowski - instrumenty klawiszowe  

Koncert  odbędzie się w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury 26 stycznia 2019 r. o godzinie 17.00. Bilety w cenie 30 zł dostępne są w sekretariacie ŻDK.

RODO i cookies