ul. Pocztowa 15,
88-400 Żnin

Archiwum

"Moniuszko- Moniuszce" na Imieniny Stanisława

Żniński Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Śpiewacze Chór Męski im. Stanisława  Moniuszki zapraszają na Imieniny Chóru Moniuszko i koncert pt. „Moniuszko- Moniuszce”

Żniński Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Śpiewacze Chór Męski im. Stanisława Moniuszki zapraszają na Imieniny Chóru Moniuszko i koncert pt. „Moniuszko- Moniuszce”owe koncerty od kilku lat wpisują się w kulturalny pejzaż miasta. Każdy z nich jest inny i prezentuje różne „oblicza” żnińskich chórzystów. Tym razem, Chór Moniuszko, najdłużej działający chór w Żninie pod dyrekcją Pani Beaty Różańskiej, obchodzący w tym roku jubileusz 110- lecia działalności artystycznej, odda hołd swojemu patronowi w roku 200. rocznicy urodzin kompozytora. W koncercie znajdą się utwory zarówno Stanisława Moniuszki jak i innych autorów. Jak zawsze, nie zabraknie  humoru, ale także refleksji. Przypomnijmy, że rok 2019 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Stanisława Moniuszki, wybitnego kompozytora polskiego romantyzmu, nazywanego „ojcem polskiej opery narodowej”, autora ponad 260 pieśni, a także wielu oper, operetek, baletów i muzyki kościelnej.

Uroczystość odbędzie się w sali widowiskowej Żnińskiego Domu Kultury w niedzielę 17 listopada 2019 r. o godz. 17.00. Wstęp wolny.

RODO i cookies