Newsletter ŻDK

Ogólnopolski Festiwal Recitali Piosenki Artystycznej

Jeżeli prawdą jest twierdzenie, że piosenka artystyczna może być znakiem i owocem naszych czasów, to wychodząc naprzeciw tej tezie Żniński Dom Kultury będzie organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali Piosenki Artystycznej w Żninie, w dniach 8 – 10 listopada 2017r.
Występy wykonawców klasycznego konkursu piosenki dają widowni szansę uczestniczenia w swoistym "przeglądzie obecności" młodych, najczęściej nieznanych piosenkarzy. Widownia recitalu (bądź, w przypadku festiwalu, większej ich liczby) może poznać nie tylko artystę, ale - czasami - także osobowość, taką bowiem szansę stwarza występ trwający nie kilka minut, a ponad godzinę. Przenosząc to "zestawienie" na grunt akademicki, zaryzykuję twierdzenie, że występ w konkursie piosenki ma się do recitalu podobnie, jak głos w dyskusji do referatu.
Kulturotwórcza wartość imprezy prezentująca tę formę jest niewątpliwa. Recital jest "wyższą" artystycznie formą od wystąpienia w konkursie piosenki. Pełniej pokazuje wykonawcę, poważniejsze jednocześnie stawiając przed nim zadania. W zamian daje mu szansę zamanifestowania nie wyrywkowo prezentowanych własnych walorów (warunki, muzykalność, głos, zmysł estradowy), a własnego światopoglądu w najefektowniejszej, bo muzyczno -literackiej, formie. Nie każdy, oczywiście, jest w stanie podołać tak poważnemu zadaniu, dlatego opracowania i wykonania recitalu podejmują się zazwyczaj artyści świadomi zarówno szans, jak i trudów łączących się z tą dyscypliną.

Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania poniżej:

regulamin i karta zgłoszeniowa

PRZYDATNE LINKI

KONTAKT

Żniński Dom Kultury
Pocztowa 15
88-400 Żnin
Woj. Kujawsko-Pomorskie

Tel.: (52) 30-20-517
Faks: (52) 30-20-517

Tel. kom.: 784-985-444

E-mail: biuro@zninskidomkultury.pl

POLECAMY

 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Scroll to top